Golovima Mitrovića Srbija do istorijske pobjede nad Crnom Gorom

N.N.

Fudbaleri Srbije pobijedili su Crnu Goru u istorijskom meču u Podgorici rezultatom 2:0 u trećem kolu Lige nacija.

Utakmica na "Stadionu pod Goricom" počela je u odličnom raspoloženju, skandirano je objema himnama, a prvih petnaestak minuta proteklo je u prijateljskom fudbalu.

Bio je ovo istorijski meč pošto su prvi put odmjerili snage srpski i crnogorski fudbaleri.

Stijelac oba gola na meču bio je bio je srpski napadač Aleksandar Mitrović. On je u 18. minutu bio precizan iz penala nakon što su odličnu akciju Srbi organizovali po lijevoj strani.

Lukić je dodao do Tadića, a on izbacio Rodića. Lijevi bek je pobjegao klupskom saigraču Stojkoviću koji ga je oborio i sudija Roki je pokazao na bijelu tačku, a Mitrović je bio siguran.

Pitanje pobjednika Mitrović rješava u 80. minutu.

Akciju je započeo Jovičić koji je dodao desno do Živkovića. Vezista Benfike je u kaznenom prostoru tražio Sergeja Milinkovića-Savića koji je sjajno propustio loptu do usamljenog Mitrovića, a njemu nije bilo teško da opet zatrese mrežu Crnogoraca – 0:2