Lukaku postigao prvi gol za Manchester United: Ovako je Belgijanac izmiješao odbranu Amera

(Foto: AFP)

Belgijski reprezentativac Romelu Lukaku, najveće pojačanje Manchester Uniteda u ljetnom prijelaznom roku, postigao je jutros rano po našem vremenu prvi pogodak u dresu "Crvenih đavola".

Manchester United, koji se nalazi na pripremama u Sjedinjenim Američkim Državama, odigrao je drugu prijateljsku utakmicu na američkoj turneji.

Nakon što su u prvom meču pobijedili LA Galaxy sa 5:2, puleni Jose Mourinha su pobijedili Real Salt Lake sa 2:1.

Real je poveo u 20. minuti golom Silve, da bi Mkhitaryan izjednačio u 29. na 1:1. Lukaku je pogodio u 38. minuti kada je postavio konačan rezultat utakmice.

Narednu utakmicu Lukaku i društvo odigrat će 21. jula, a protivnik je Manchester City.